Seda Fettahoğlu memleketinde toprağa verildi

27 Eylül’de İstanbul Beyoğlu’ndaki 10 Aralık Şehitler Parkı’nda başından silahla vurulmuş halde bulunan İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusu Seda Fettahoğlu için Tirebolu ilçesindeki Merkez Yeniköy Camisi’nde düzenlenen törene, ailesi, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Kılınan cenaze namazının ardından Fettahoğlu’nun cenazesi, ilçeye bağlı Domaçlı köyündeki aile kabristanlığında defnedildi.

44 yaşındaki Seda Fettahoğlu’nun cansız bedenini parkta bulan üniversite öğrencisi F.A. polise verdiği ifadede “Yürüyüş yaptığım esnada bir silah sesi duydum. Sesin geldiği yöne yöneldiğimde başından vurulmuş sırt üstü yatan bir kadın görerek polise haber verdim” demişti.

SEDA FETTAHOĞLU KİMDİR?

1979 yılında Trabzon’da dünyaya gelen Seda Fettahoğlu Trabzon Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne girdi.

2022’de mezun olan Fettahoğlu, tiyatronun yanında seslendirme de yapıyordu. İstanbul Şehir Tiyatroları’nda bünyesinde oyunculuk yapan Fettahoğlu kariyeri boyunca birçok oyunda rol aldı.

Seda Fettahoğlu, ‘Çocuklar Duymasın’ dizisinde ‘Sultan’ karakteriyle de kamera karşısına geçmişti.

Oyuncu ayrıca, ‘Çatı Katı’, ‘Sihirli Annem’, ‘Dolunay’, ‘Savcının Karısı’ ve ‘Koçum Benim’ , ‘Yalan Dünya’ ve ‘Komedi Türkiye’ gibi yapımlarda da rol almıştı. (AA)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x