Dünya Çocuk Hakları Günü’ne Özel Mesajlar ve Sözler

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü. Çocuk hakları, çocukların doğuştan sahip olduğu varsayılan yaşam ve tehlikelere karşı korunma haklarını tanımlayan evrensel bir kavram. Bu önemli günde Dünya çocuk hakları günü mesajı atanlardan biri de Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Oldu.

Tekin X gönderisinde;

“Bugün 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü, her çocuğun; dili, dini, ırkı, rengi ne olursa olsun daha güzel bir dünyada yaşama hakkının uluslararası sözleşmelerle koruma altına alındığı özel bir gün. Ne yazık ki son günlerde, yaşanan savaşlar ya da açlığın pençesinde boğuşan çocuklar dünyadaki müreffeh ülkelerde yaşayan yaşıtları kadar şanslı değil. Televizyonlar, gazeteler Gazze’de her 10 dakikada 1 çocuğun bombalanan evlerin, okulların, hastanelerin ve ibadethanelerin enkazında can verdiğini tüm dünyaya anlatıyor. Bu şiddete maruz kalarak ağır şartlarda yaşamaya mahkûm edilen çocuklar ise en basit haklarından dahi mahrum kalıyor. Bu önemli günün tüm insanlık tarafından daha iyi anlaşılmasına her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Dünyamızın geleceği, her biri gözbebeğimiz olan yavrularımızın sağlık, eğitim ve diğer tüm imkânlardan yararlanarak huzur dolu bir hayat sürmesi için tüm dünyanın yeni yollara ihtiyacı var. İnsanlık olarak ümitvar olmalıyız. Bu vesileyle tüm dünya çocuklarının 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutluyor, çocukların daha güzel, daha adil bir dünyada yaşamasını diliyorum.”

2023 DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ MESAJLARI

Dünya üzerindeki her çocuğun eşit sağlık, yaşam, barınma ve eğitim hakkına sahip olması dileğiyle… Dünya Çocuk Hakları Günü kutlu olsun.

Geleceğin nesilleri çocukların hakkını savunmak bizim en büyük görevlerimizden biri… Her çocuğun Dünya Çocuk Hakları Günü kutlu olsun.

Dünyanın en masum varlıkları çocuklara hakları olan zemini sağlamak bizim görevimiz. Bunun bilincine varmak dileğiyle. Dünya Çocuk Hakları Günü kutlu olsun…

Unutmayın dil, din, ırk ve tüm ayrıcalıklar farketmeksizin temel çocuk hakları dünya üzerindeki her çocuğun hakkıdır. Kutlu olsun Dünya Çocuk Hakları Günü…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x