Apple Vision Pro’yu yeni pazarlarda satışa sunuyor! Peki ya Türkiye?

Apple’ın Vision Pro modeli ABD pazarına giriş yaparak teknoloji meraklılarını heyecanlandırdı ve artırılmış gerçeklik için yeni bir dönemin sinyalini verdi. Tim Cook’un Fifth Avenue’daki Apple mağazasına yaptığı son ziyaret, bu heyecanı daha da artırdı. Cook, Vision Pro’nun Çin’deki lansmanı hakkında sorulduğunda umut verici bir şekilde “yakında” yanıtını verdi.

Cihazın etkileyici özellikleri, izleyicileri sabırsızlandırıyor. Vision Pro, Çin’in gri pazarında şimdiden inanılmaz fiyatlarla satılıyor. 3,499 dolar başlangıç fiyatıyla Vision Pro, sıradan bir başlık değil. Apple’ın yeni R1 çipi tarafından desteklenen cihaz, etkileyici bir kamera, sensör ve mikrofon kurulumundan gelen verileri işliyor. Gerçekten dikkat çeken özelliği ise ekran teknolojisi. Mikro-OLED kullanarak Vision Pro, adeta başka bir dünyaya adım atıyormuş hissi veren keskin ve sürükleyici bir görüntü sunuyor.

Apple Vision Pro’yu yeni pazarlarda satışa sunuyor! Peki ya Türkiye?

Bu cihaz, etkileşim için tasarlandı. Vision Pro ile dijital ortamınızı sadece gözleriniz, elleriniz ve sesinizle kontrol edebilirsiniz. Uygulamalarda gezinmek veya içerikler arasında dolaşmak her şey daha sezgisel ve doğal hissettiriyor.

Böylesine sürükleyici bir teknolojinin, artan izolasyon endişelerini beraberinde getirmesi muhtemel. Ancak Tim Cook, bu endişeleri doğrudan ele alarak, Vision Pro’nun gerçek dünya bağlantılarını güçlendirmeyi, azaltmayı hedeflediğini vurguladı. Tasarımı, göz temasını ve paylaşılan deneyimleri teşvik ederek, kullanıcıların birbirleriyle fiziksel olarak mevcut kalmalarını sağlarken dijital içeriklerle etkileşimde bulunmalarına olanak tanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x